Na rynku finansowym powstało mnóstwo ofert dla osób posiadających zadłużenia. Nie jest skomplikowane zaciągnięcie pożyczki z negatywną historią kredytową czy dużą ilością zobowiązań, jeśli dochód jest w stanie wszystkie je pokryć. O wiele trudniejsze jest otrzymanie pożyczki z komornikiem przez internet, kiedy zadłużenie jest na tyle duże, że doszło do zajęcia komorniczego. W sytuacji, gdy pieniądze potrzebne są na bieżące zobowiązania lub inne, ważne wydatki, rozwiązanie jest tylko jedno.

Kiedy pożyczka z komornikiem przez internet jest możliwa do uzyskania?

Zajęcie komornicze sprawia, że każda kwota powyżej ustalonego progu jest pobierana z konta bankowego na rzecz spłacenia długu. Nawet jeśli jakaś instytucja udzieli nam zobowiązania, to przelew na rachunek bankowy niewiele zmieni, gdyż kwota ulegnie zajęciu. O ile w przypadku pożyczenia wysokiej kwoty na spłacenie zobowiązań nie jest problemem, gdyż zajęcie będzie jednocześnie uregulowaniem zaległości, to w sytuacji, gdy celem pożyczki z komornikiem przez internet jest pokrycie bieżących wydatków konieczne jest zastosowanie innego rozwiązania.

Pożyczka bez konta bankowego – jak działa czek GIRO?

Jedynym sposobem na uzyskanie potrzebnych pieniędzy i uniknięcie zajęcia komorniczego jest pożyczenie pieniędzy poza kontem bankowym. Cały proces nie jest skomplikowany, jednak trwa nieco dłużej niż w przypadku standardowych produktów finansowych.

  1. Wypełnienie wniosku przez internet – to duże udogodnienie, które pozwala dokonać wszelkich formalności bez wychodzenia z domu – szybko i sprawnie. Wniosek wymaga najczęściej danych z dowodu osobistego oraz oświadczenia o dochodach.
  2. Oczekiwanie na przesyłkę z czekiem GIRO – jeśli wnioskujący spełnia wszystkie warunki stawiane przez firmę pożyczkową, wysłany formularz zostanie zaakceptowany, czek GIRO przesyłany jest za pośrednictwem kuriera.
  3. Weryfikacja danych i odebranie gotówki – czek zrealizować można w oddziale Poczty Polskiej. Niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.