Najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy jest internet. Coraz więcej Polaków korzysta z pożyczek bez konta osobistego online, które można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Wystarczy posiadać rachunek bankowy, który potwierdzi naszą tożsamość, oraz na który zostaną przelane środki w ramach pożyczki bez konta osobistego. Przed pożyczkobiorcą, któremu zależy na uzyskaniu pożyczki poza kontem osobistym też też stoi korzystna propozycja – pożyczka z czekiem GIRO.

MIT: Czek GIRO to nowość na rynku finansowym

Raport Polska bankowość w liczbach wskazuje, że na koniec pierwszego kwartału 2019 roku banki prowadziły 32,9 mln kont osobistych.1 Taki rozwój bankowości internetowej przyczynił się do poszukania sposobu na potwierdzenie tożsamości z dowodu innej niż niewygodny i zabierający czas czek GIRO, z którego korzystano jeszcze przed tak dużą dostępnością do kont osobistych. Obecnie czek GIRO zastępuje przelew weryfikacyjny, jednak kilka firm pożyczkowych w Polsce wciąż posiada ofertę pożyczki bez konta osobistego.

FAKT: Podczas odbioru kurier wymaga okazania dowodu osobistego

Po zaciągnięciu zobowiązania przez internet, firma pożyczkowa wysyła na wskazany adres za pośrednictwem kuriera wszystkie dokumenty. Bardzo istotne jest, by trafiły w odpowiednie ręce, dlatego zarówno kurier podczas dostarczania czeku GIRO, jak i osoba zatrudniona w oddziale Poczty Polskiej, gdzie czek może być zrealizowany, będą wymagać okazania dowodu, by móc potwierdzić zgodność danych.

MIT: Pożyczka bez konta osobistego nie wymaga weryfikacji danych

Weryfikacja danych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno osoby pożyczającej, jak i firmy pożyczkowej, dlatego wpisana jest na stałe w procedurę aby pożyczka bez konta osobistego została nam udzielona. Przed wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej pożyczkę mógł zaciągnąć każdy, kto miał dowód osobisty, nawet jeśli należał do innej osoby – wyłudzanie kredytów było na porządku dziennym. Obecnie weryfikacja, czy to za pomocą przelewu czy czeku GIRO skutecznie zabezpiecza przed nieuczciwymi praktykami.

Zapraszam na bloga pod tym adresem www gdzie znajduje się więcej praktycznych porad finansowych.