Zaufanie. To kluczowa kwestia, jeśli chodzi o pożyczki od instytucji pozabankowych. Ogólnodostępna wiedza pozwala nam dojść do wniosku, że pożyczanie od parabanków może nieść za sobą ryzyko. Jednak z drugiej strony jest wiele firm rzetelnych i uczciwych, dzięki którym pożyczanie, nawet osób zadłużonych, jest możliwe. Jak przygotować się do wzięcia dobrej pożyczki?

Czym jest pożyczka pozabankowa?

Pożyczką czy też kredytem pozabankowym nazywa się formę udostępniania jednemu podmiotowi danej sumy pieniędzy przez inny podmiot. Zwykle jest to firma pożyczkowa. Kredyty pozabankowe dla zadłużonych są przyznawane przez firmy niebędące bankami, a jednocześnie podlegające kodeksowi cywilnemu oraz ustawie o kredytach konsumenckich. Pożyczka pozabankowa jest zatem określonym sposobem pożyczania, z wyraźnie wskazanym oprocentowaniem i formą spłaty.

Szukasz dobrej pożyczki? Dowiedz się, jak ją znaleźć

Jasno określone zasady. To najważniejsza kwestia, jeśli konsument chce zweryfikować jakość działania pożyczkodawcy. Warto szukać przede wszystkim firm, które z góry określają wszystkie koszty, pokazują sposób funkcjonowania wzajemnego i określają w prosty sposób warunki umowy. Jeśli firma szuka porozumienia i chce wyjść naprzeciw klientowi, z pewnością jest godna polecenia i można wybrać jej ofertę.

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych – sprawdź firmę

Nie od dziś wiadomo, że wszystkie instytucje finansowe, które zajmują się przyznawaniem pożyczek czy kredytów pozabankowych dla zadłużonych, muszą być zarejestrowane i działać wedle odpowiedniego prawa. Dlatego, zanim klient zdecyduje się na ofertę danej firmy, warto sprawdzić z kim ma się do czynienia. Co jeszcze należałoby zrobić? Na pewno, dokładnie czytać umowy, by nie dać się oszuka

. Może być ona źle skonstruowana i w efekcie nieprzyjemna dla odbiorcy.

Dlaczego warto pożyczać?

Bez rezygnacji z marzeń, bez odpuszczenia przyjemności, ale z głową i rozsądnie – tak powinno się pożyczać. Kredyty pozabankowe dla zadłużonych i nie tylko są dla każdego. Można się jednak na nie przygotować.