Zadłużenie nie jest sytuacją bez wyjścia. Odpowiednia mobilizacja oraz znajomość rozwiązań pozwoli uporać się z problemami finansowymi. Do jednych z najlepszych i najkorzystniejszych sposobów wyjścia z długów można zaliczyć konsolidację. W teorii najlepiej, by ubiegać się o nią jeszcze przed powstaniem zadłużenia, jednak w praktyce dłużnik zazwyczaj po fakcie dowiaduje się o takiej możliwości. I w takim przypadku możliwe jest skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych bez bik, jednak nie w banku, a w firmie pożyczkowej.

Na czym polega konsolidacja?

Podczas konsolidacja firma, która jej udziela spłaca wszystkie nasze zobowiązania, a całkowita ich suma to kwota nowego kredytu z jedną, mniejszą ratą. Dzięki temu budżet domowy jest znacznie odciążony, ponieważ nie musi regulować kilku zobowiązań naraz, których suma była bardzo duża. W przypadku osób zadłużonych cały proces przebiega nieco inaczej. Branie pod uwagę danych z BIK czy BIG ocena ryzyka udzielenia zobowiązania wskazywała by, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez bik nie powinien zostać udzielony. Firmy pożyczkowe jednak znalazły inny sposób, by z jednej strony zabezpieczyć się przed stratami związanymi z niesolidnością klienta, a z drugiej, by móc udzielić konsolidacji tym konsumentom, którym banki odmówiły.


Jak przebiega proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez BIK?

  1. Wybranie firmy pożyczkowej udzielającej kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych bez BIK.
  2. Znalezienie poręczyciela, który stanowi zabezpieczenie przed niesolidnością klienta.
  3. Złożenie wniosku.
  4. Oczekiwanie na kontakt telefoniczny i decyzję.

Przyszłość w kolorowych barwach, czyli jak nie popaść w długi kolejny raz

Na blogu Jak oszczędzać pieniądze1 prowadzonym przez Michała Szafrańskiego przeczytamy mnóstwo porad o tym, jak stworzyć zabezpieczenie finansowe przed nieoczekiwanymi wydarzeniami. Nauka tego, jak planować budżet i wydatki to pierwszy krok to tego, by w przyszłości uniknąć kolejnych problemów finansowych.

1https://jakoszczedzacpieniadze.pl/